اعلام برنامه های مهم گروه تخصصی برق نظام مهندسی

0
مهرداد موحدپود رئیس گروه تخصصی برق شورای مرکزی به چالش‌هایی که این گروه با آن مواجه است پرداخت و بزرگترین چالش را پراکندگی دوستان عضو گروه و عدم امکان تشکیل جلسات حضوری دانست.
به گزارش تاسیسات نیوز، موحدپور با اشاره به اهمیت مستندسازی فعالیت‌ها گفت: متاسفانه در گذشته به موضوع مستندسازی اهمیت نداده‌اند و ما در سازمان مرکزی به دنبال مستندات گشتیم تا بتوانیم عملکرد و اقدامات گذشته را بررسی کنیم تا با استفاده از آن تجربه، کارهای مثبت را تقویت یا ادامه بدهیم و خطاها را تکرار نکنیم اما چیزی پیدا نکردیم. در بررسی‌ها تنها چند مورد مستندسازی پیدا کردیم که مربوط به دوره هشتم بود و از دوره هفتم به قبل چیزی نیست که این باعث دوباره‌کاری می‌شود.
رئیس گروه تخصصی برق شورای مرکزی نظام مهندسی درباره اقدامات در دست انجام بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی که از قبل داشتیم در حال بررسی فعالیت استان‌های موفقی هستیم که در زمینه‌های مختلف کار خاصی انجام داده‌اند تا از آنها تحت عنوان کمیته‌های مرتبط با موضوعات دعوت می‌کنیم، مثلا استان کردستان راجع به سیستم حرفه‌ای آزمایشگاه کارهایی انجام داده است که در نظر است آن فعالیت را در گروه تخصصی چکش‌کاری کنیم تا در نهایت بتوانیم در سطح کشوری مصوب کنیم.
وی اضافه کرد: در گروهی که داریم اعلام کردیم اعضای گروه و سایر اعضای هیات مدیره در رشته برق تمامی افرادی که دارای تجارب ارزنده در انجام فعالیت مرتبط یا تخصص خاص در بحث آموزش یا کارگاهی دارند به گروه تخصصی برق شورای مرکزی معرفی نمایند تا در کمیته‌های ذیل گروه تخصصی از آنها دعوت به عمل آید تا از تجربیات و توانمندی آنها استفاده کنیم. موحدپور در پایان تاکید کرد: ما باید در کمیته‌هایی که در ذیل گروه تخصصی شکل می‌گیرد از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.
در پایان رئیس گروه تخصصی برق در خصوص اولویت ها و برنامه ­های اصلی گروه تخصصی برق بیان داشت: در گام نخست برنامه ها وکارهایی که در گروه تخصصی برق در ادوار گذشته انجام گرفته یا به صورت نیمه کاره مانده اند را جمع آوری وجمع بندی خواهیم نمود تا ضمن جلوگیری از دوباره کاری با سرعت بیشتری علل وعواملی که مانع اجرایی شدن آنها گشته اند را مشخص کنیم و با بررسی چالش­ها مجددا آن­ها را به چرخه اجرا بازگردانیم و با رفع موانع نسبت به عملیاتی شدن آنها اقدام نماییم.
اولویت بعدی پیگیری تهیه و تصویب تعرفه همه رشته ­ها متناسب با شرح خدمات همراه با در نظر گرفتن پارامترهایی چون مسولیت، پیچیدگی، زمان، سرعت، دقت و… است، اجرایی نمودن مبحث ۲۲ مقررات ملی، تهیه و تدوین دستورالعمل و تفاهم نامه­های راه اندازی دفتر اجرایی برق، فیبر نوری، طراحی، نظارت، اجرا و تست و تحویل سیستم دوربین های مدار بسته، اعلام حرق، دزدگیر، هوشمندسازی ساختمان ها، ارتینگ وهم بندی نیز در دستور کار گروه تخصصی برق قرار دارند.
در ضمن پیگیری تفاهم نامه با شرکت مخابرات، شرکت توزیع و شهرک های صنعتی از کارهای با اهمیت و جدی گروه تخصصی در این دوره خواهد بود. در کنار برنامه­ های فوق موضوع بازنگری مبحث ۱۳ مقررات ملی  با توجه به رشد فزاینده تکنولوژیک در صنعت برق وتاسیسات الکتریکی ساختمان ها و مسولیت ها و خدمات مترتب آن نیز جزو برنامه­های مهم گروه تخصصی است.
علاوه برموارد فوق ساز وکار شروع فعالیت مجریان برق، ساماندهی برقکاران تجربی، تهیه و تصویب چک لیست و علایم فنی مشترک کشوری، بازنگری عناوین، تعداد و سرفصل دوره­ های آموزشی ارتقاء پایه و بدو ورود فعالیت حرفه ای مهندسان را نیز باجدیت پیگیری خواهیم نمود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;