استفاده از پانل‌های آلومینیومی در ساخت نیروگاه خورشیدی دوبی

اداره آب و برق دوبی (DEWA) گزارشی از پیشرفت ساخت اولین برج خورشیدی خود در پارک انرژی این کشور ارائه کرده است. هزینه احداث این پارک انرژی ۱۳٫۶ دلار برآورد می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، در این پارک انرژی بلندترین برج خورشیدی جهان به ارتفاع ۲۶۰ متر ساخته شده که قادر است ۱۵ ساعت انرژی حرارتی را به‌مدت ۱۵ ساعت ذخیره کند. این برج بزرگترین مخزن نگهداری حرارتی در جهان محسوب می‌شود.
این نیروگاه بخشی از فاز چهارم پروژه احداث نیروگاه‌های متعدد فتوولتائیک (PV) در دوبی است. قرار است در این پارک انرژی، ۹۵۰ مگاوات انرژی تولید شود که ۶۰۰ مگاوات ازطریق پارابولیک، ۶۰۰ مگاوات ازطریق برج انرژی و ۲۵۰ مگاوات ازطریق پانل‌های فتوولتائیک تأمین خواهد شد. در این پارک انرژی مجموع ۱۲۸ برج انرژی احداث شده است.
حضور فلز آلومینیوم در این پارک انرژی کاملاً به‌چشم می‌خورد به‌طوری‌که پانل‌های فتوولتائیک بخشی از برج‌ها همگی از جنس آلومینیوم هستند.
در این پارک هزینه تولید برق ۷٫۳ سنت به‌ازای هر کیلووات ساعت است که پایین‌ترین هزینه تولید برق در جهان محسوب می‌شود. هزینه تولید برق در بخش فتوولتائیک، ۲٫۴ به‌ازای هر کیلووات ساعت است که خود رکورد کمترین هزینه تولید برق در جهان است. قرار است ظرفیت نهایی تولید انرژی خورشید در این پارک به ۵ گیگاوات برسد. این پروژه تا سال ۲۰۳۰ نهایی خواهد شد.
در برج خورشیدی مشابه که در مراکش در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، تنها ظرفیت ذخیره‌سازی انرژی برای مدت ۳ ساعت وجود دارد.
تکمیل فاز سوم، هدف بعدی اداره آب و برق دوبی است که با تکمیل این فاز، امکان تولید ۸۰۰ مگاوات برق فتوولتائیک وجود خواهد داشت. این فاز تا سال ۲۰۲۰ تکمیل خواهد شد، اولین بخش از این فاز به ظرفیت ۲۰۰ مگاوات، پیش از این راه‌اندازی شده و هم‌اکنون به شبکه متصل است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;