اختصاص کدپستی آنلاین به ساخت وسازهای جدید در تهران

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و شرکت ملی پست، از این پس ساخت وسازهای جدید در کلانشهر تهران کدپستی خود را به صورت آنلاین و در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، محمد فرجود در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت:‌ اختصاص آنلاین کد پستی برای واحدهای مسکونی نوساز در شهر تهران با همکاری پست آغاز جدی برای یکپارچگی مدیریت شهری است. امیدواریم این همکاری‌ها در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به شهروندان تهرانی ادامه داشته باشد.
وی افزود: وجود نگاه توسعه‌گر در مجموعه شهرداری تهران موجب شده در مسیر بهره‌گیری از سامانه‌های آنلاین در جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان گام برداریم.
فرجود ادامه داد: در مدیریت شهری استفاده از سرویس‌های پست در خدمت‌رسانی به مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است. بر همین اساس چند اقدام دیگر با همکاری مجموعه پست در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ممیزی املاک ساخته شده در شهر تهران به لحاظ تطابق کدپستی با ملک با همکاری شرکت پست خبر داد و افزود: با همکاری محقق شده میان مجموعه شهرداری و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران سرویس مستمری به شرکت پست ارائه خواهیم داد که می‌تواند در پروژه‌های بیشتر و بهتری مورد استفاده قرار گیرد. در واپسین روزهای سال ۱۳۹۸ و با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع کروناویروس در کشور ایجاد شده توانستیم در قالب این همکاری ارائه کدپستی به صورت آنلاین به پروانه‌های ساخت و ساز جدید در تهران را محقق کنیم و امیدواریم این سرآغاز ارائه خدماتی بهتر و بیشتر به شهروندان باشد.
وی در خصوص اختصاص کدپستی به ساخت و سازهای جدید به صورت آنلاین تأکید کرد: در مورد پروانه‌های جدیدی که در مجموعه شهرداری درخواست می‌شود اختصاص کدپستی به صورت آنلاین اعمال خواهد شد و هر پروانه جدید دیگری هم که مقرر شود صادر شود مشمول این طرح خواهد بود و به صورت آنلاین کدپستی را از پست دریافت می‌کنیم.
همچنین عدم تطابق‌های احتمالی هم برای املاکی که در گذشته ساخته شده با ممیزی رفع خواهد شد. به این ترتیب از امروز دیگر با اجرای این پروژه عدم تطابق کدپستی نخواهیم داشت. در تلاش هستیم سرویس‌های خاص میان ارگان‌های مختلف را از طریق مذاکره برقرار کنیم و این آمادگی در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران وجود دارد.
بر اساس این گزارش، در بخش دیگری از این جلسه ویدئو کنفرانسی حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: از مدت‌ها قبل موضوع همکاری دو جانبه میان شهرداری تهران و شرکت ملی پست وجود داشت. بر همین اساس با هدف ارتفای همکاری و بهره‌مندی بیشتر شهروندان از خدمات این دو نهاد جلسات تخصصی برگزار شد و نهایتا تخصیص کدپستی برای ساخت و سازهای جدید در کلانشهر تهران فراهم شد.
وی افزود:‌قطعا با تحقق این مهم خدمات به شکلی راحت‌تر و سریع‌تر به شهروندان ارائه می‌شود. به ویژه در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌های تردد ناشی از شیوع کروناویروس در کشور این حرکت می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.
نعمتی تأکید کرد: در تلاش هستیم خدمات مورد نیاز مردم را با سهولت بیشتر و سرعت مناسب ارائه کنیم. تخصیص کدپستی آنلاین نیز حدود یک ماه است که آغاز شده و امیدواریم این خدمت هر چه بیشتر توسعه پیدا کند.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در خصوص کاهش سفرهای درون شهری ناشی از تخصیص کدپستی به شکل آنلاین گفت: براساس پایشی که انجام شده قطعا تعداد قابل توجهی از سفرهای درون‌شهری ناشی از ارائه این خدمت کاهش پیدا می‌کند.
مظاهریان – معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: قطعا ارائه این خدمت نوید خوبی است که طی دو سال آینده با برنامه‌ریزی هر دو نهاد شهرداری و پست بسیاری از فرایندهای جدا از هم یکپارچه خواهد شد و در پس این تفاهم‌نامه که پاسخگویی الکترونیکی به استعلامات است کسانی که ساخت و ساز جدید انجام می‌دهند می‌توانند به صورت آنلاین کدپستی دریافت کنند و هم خریدار و هم فروشنده به روشنی می‌توانند موقعیت ملک خود را به دست آورند.
وی افزود: یکی از مسائلی که موجب بروز تخلفات بسیاری در کشور شده است بحث پیش فروش املاک است که بعضا فساد و تخلف در آن اتفاق می‌افتد. لذا اختصاص کدپستی آنلاین از بروز این تخلفات جلوگیری می‌کند.
در ادامه این جلسه محمدرضا قادری – عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست نیز گفت:‌ یک سال پیش به دعوت سازمان فناوری بحث اشتراک پایگاه داده شهرداری و شرکت ملی پست مطرح شد. ظرف این یک سال با مشکلات بسیاری روبرو بودیم، اما خوشبختانه امروز اشتراک‌گذاری اطلاعات و اتصال پایگاه داده شهرداری تهران و پست محقق شده که به این ترتیب شهروندان می‌توانند از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: امروز در شرکت پست به دنبال تحول دیجیتال هستیم اما واقعیت این است که شرکت پست به صورت جزیره‌ای و تنها نمی‌تواند این تحول را ایجاد کند. امروز این سرویس دیجیتال ارائه شد؛ چرا که ظرفیت آن هم در شرکت پست و هم در مجموعه شهرداری فراهم شد که می‌تواند به عنوان الگویی مناسب مورد بهره‌برداری قرار گیرد. ارائه این خدمات برای دستگاه‌هایی که این ظرفیت را دارند امکان‌پذیر است.
در بخش دیگری از این جلسه دولتی معاون شرکت ملی پست نیز گفت:‌ در حال حاضر یک هزار و ۱۱۰ واحد مسکونی از طریق اختصاص کدپستی آنلاین دارای کدپستی دقیق شدند و این تعداد تنها در فاصله زمانی ۲۰ روز انجام شده که نوید این را می‌دهد که می‌توانیم تمام ساخت و سازهای جدید در کلانشهر تهران را از طریق این سامانه ارائه خدمات دهیم. همچنین برای ساخت و سازهای گذشته نیز با ممیزی که انجام می‌شود عدم تطابق‌های موجود رفع خواهد شد.
وی ادامه داد: با اجرای این پروژه حضور همکاران ما نیز در محل کم خواهد شد که از این طریق نیز شاهد کاهش ترددهای درون شهری خواهیم بود.
منبع خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;