رونمایی از پروژه‌‌های انرژی بادی و خورشیدی آمازون

آمازون پس از اعلام موضع اقلیمی خود، از نخستین اقدامات در راستای تحقق اهداف آب‌وهوایی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، آمازون روز چهارشنبه از سه پروژه‌‌ی جدید در حوزه انرژی‌‌های تجدید‌‌پذیر در ایالات متحده و انگلیس رونمایی کرد. پس از اعلام تعهد جف بزوس، موسس و مدیراجرایی این شرکت نسبت به مبارزه با تغییرات اقلیمی درماه گذشته، این پروژه‌‌ها نخستین اقدام جدی آمازون در زمینه‌‌ی مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.
براساس داده‌‌های موجود، آمازون در وارن کانتی واقع در کارولینای شمالی و منطقه پرایس جورج ایالت ویرجینیا دو نیروگاه خورشیدی راه‌‌اندازی خواهد کرد که این دو نیروگاه روی‌هم ۲۱۵ مگاوات برق تولید خواهند کرد. همچنین احداث یک نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در اسکاتلند فاز دوم سرمایه‌گذاری آمازون درحوزه انرژی‌‌های تجدیدپذیر است. طبق زمان‌‌بندی صورت‌گرفته، هر دو فاز پروژه آمازون در سال ۲۰۲۱ تکمیل شده و وارد مدار خواهند شد. این سرمایه‌گذاری‌‌ها و اقدامات آمازون در حوزه انرژی‌‌های تجدیدپذیر در شرایطی صورت می‌‌پذیرد که خرده‌فروشی بزرگ آمریکایی با راه‌‌اندازی وب‌سایتی امکان مشاهده‌‌ی عملکرد خود در رابطه با کاهش گازهای گلخانه‌ای را برای کاربران فراهم کرده است.
گفتنی است، اعلام رسمی پروژه‌‌های اخیر آمازون در ایالات متحده و انگلستان در راستای تلاش‌‌های اخیر این شرکت برای استفاده از انرژی‌‌های تجدیدپذیر به‌منظور تأمین انرژی مورد نیاز خود در بخش ارائه‌ی خدمات اینترنتی نظیر بخش رایانش ابری و همچنین سایر فعالیت‌‌های این شرکت در زمینه‌ی خدمات خرده‌فروشی صورت می‌پذیرد. همچنین اعلام رسمی پروژه‌‌های یاد شده در حالی اتفاق می‌‌افتد که تنها چند روز بیشتر از اعلام مواضع زیست‌محیطی جف بزوس نگذشته و مدیر اجرایی آمازون از تعهد خود و شرکت مطبوع‌‌اش در زمینه‌ی به صفر رساندن میزان تولید گازهای گلخانه‌‌ای تا سال ۲۰۴۰ میلادی خبر داده است. بنابراین به‌‌نظر می‌رسد که احداث نیروگاه‌‌های خورشیدی و بادی در آمریکا و انگلستان نقطه شروع سرمایه‌گذاری‌‌های غول تجارت الکترونیک آمریکایی در بخش تولید انرژی‌‌های تجدیدپذیر بوده و اقدامات زیست‌محیطی این شرکت در آینده با سرعت بیشتری دنبال شود.
با وجود تلاش‌‌های آمازون برای ایفای نقش بهتر و بیشتر در مبازره با گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی، به‌‌نظر می‌‌رسد این اقدامات از سوی بخشی از کارمندان این شرکت به نام گروه کارمندان آمازون برای عدالت اقلیمی چندان مهم و اثرگذار ارزیابی نمی‌‌شود. درواقع صدها کارمند این شرکت به‌دنبال اعمال فشار بیشتر برای قطع همکاری آمازون با شرکت‌‌های فعال در حوزه صنعت نفت و گاز و به صفر رساندن میزان تولید گازهای گلخانه‌‌ای آن تا سال ۲۰۳۰ میلادی هستند؛ موضوعی که جف بزوس مدیراجرایی این شرکت با آن مخالف است.
باوجود انتقادها و تلاش فعالان زیست‌محیطی شاغل در این شرکت، این شرکت تا به امروز ۱۸ پروژه نیروگاهی برق خورشیدی را احداث کرده و این نیروگاه‌‌ها بیش از ۱۶۰۰ مگاوات برق تولید می‌‌کنند. همچنین این غول تجارت الکترونیک بیش از ۵۰ پنل خورشیدی را روی سقف انبارهای خود در سراسر جهان نصب کرده که این سقف‌‌های خورشیدی مجموعا ۹۸ مگاوات برق تولید می‌‌کنند. این اقدامات درحالی از سوی آمازون %
منبع زومیت
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

;