آخرین گزارش هواشناسی از بارش ها در ایران

0
سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی برای ۶ استان، از تداوم بارش باران، برف و وزش باد شدید موقتی تا شنبه هفته آینده در کشور خبر داد .
به گزارش تاسیسات نیوز، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش می‌یابد و در غرب مازندران، گیلان، شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌ها ادامه دارد.
با ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد،‌ چهارمحال و بختیاری، فارس، نیمه غربی کرمان،‌ شمال هرمزگان و جزایر واقع در غرب خلیج فارس و تنگه هرمز ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.
همچنین در دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، قم و اصفهان،‌ جنوب خراسان رضوی و شمال یزد رگبار پراکنده همراه با وزش باد موقتی روی می‌دهد. بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به‌شکل برف است.
چهارشنبه در گیلان، شمال اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی شده است، ضمن این‌که در جزایر واقع در خلیج فارس، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان ابرناکی و در برخی ساعات بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده با تقویت سامانه بارشی در جنوب شرق کشور در جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، هرمزگان، شرق فارس، کرمان،‌ سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش پیش‌بینی شده است.
طی روزهای پنجشنبه تا شنبه آینده کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما برای جنوب و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف دور از انتظار نیست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;