آخرین تصمیم در باره بیمه تامین اجتماعی مهندسان

0
نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت امیدآفرینی و ایجاد انگیزه در جامعه هدف مهندسی، گفت: اخلال در کار مهندسان بی‌انگیزگی ایجاد می‌کند، در این راستا تلاش داریم تا بکارگیری راهکارها و نظرات سازنده جامعه مهندسی بتوانیم به سهم خود در ارتقاء جایگاه اجتماعی مهندسان ساختمان تأثیرگذار باشیم.
به گزارش تاسیسات نیوز، محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با تاکید بر اینکه مهندسان در جامعه نقش‌آفرین هستند، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم جوامع بشری مربوط به حوزه‌های عمرانی و ساخت‌وسازها است که مجموعه ساختارمند نظام مهندسی بر اساس قانون مصوب مجلس تاکنون خدمات مهندسی قابل توجهی در شهرها و روستاها به مردم ارائه کرده‌اند.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال‌آفرین بودن خدمات مهندسی در داخل و خارج از کشور افزود: خوشبختانه در داخل کشور سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در زمینه منابع انسانی انجام گرفته است که امکان صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران را به سایر نقاط جهان به ویژه کشورهای دوست و همسایه عربی را فراهم کرده است.
عسکری با تاکید بر اینکه بایستی شرایط مناسب رونق ساخت‌وسازها در کشور فراهم شود، ادامه داد: فضای بی‌اعتمادی نباید بر عرصه‌های مختلف مهندسی حاکم شود و در این راستا نیاز است تا در زمینه جذب سرمایه به حوزه‌ ساخت‌وسازها و ساختمان‌سازی با هدف توسعه درون‌زا و اشتغالزایی نیز فضاسازی گردد.
وی اضافه کرد: اقتصاد بسیاری از کشورهای همسایه نظیر قطر، امارات و ترکیه با سرمایه‌گذاری ایرانیان متحول شده است که اگر سیاست‌های مناسبی بکارگیری شده بود شاهد هدایت این سرمایه‌‌های عظیم در راستای توسعه ساخت‌وسازهای کشورهای خارجی نبودیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت امیدآفرینی و ایجاد انگیزه در جامعه هدف مهندسی، گفت: اخلال در کار مهندسان بی‌انگیزگی ایجاد می‌کند، در این راستا تلاش داریم تا بکارگیری راهکارها و نظرات سازنده جامعه مهندسی بتوانیم به سهم خود در ارتقاء جایگاه اجتماعی مهندسان ساختمان تأثیرگذار باشیم.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بایستی اعتماد دوسویه بین مهندسان و مسئولان ایجاد شود، گفت: تحقق این مهم منجر به خدمات‌رسانی بهتر به مردم خواهد شد که مجلس یازدهم در این راستا از جایگاه مهندسان ساختمان تمام قد دفاع و حمایت می‌کند.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس قانونگرایی را یکی از ملزومات جامعه توسعه‌یافته دانست و گفت: قانون‌هایی که مصوب و وضع می‌شوند باید مسیر توسعه را دنبال کنند که اگر این ریل‌گذاری مناسب و اصولمند باشد قطعا شاهد توسعه هدفمند خواهیم بود.
عسکری بیمه تامین اجتماعی مهندسان ساختمان را یک ضرورت جدی دانست و گفت: این طرح در مجلس یازدهم و کمیسیون اجتماعی در حال بررسی و اعمال‌نظرهای کارشناسی است که با توجه به اینکه بار مالی آن برای دولت ناچیز و قابل تامین از محل درآمدهای پایدار بوده و تصویب این قانون هم به ارتقاء جایگاه شغلی و اجتماعی مهندسان ساختمان کمک خواهد کرد به طور قاطع از تصویب این طرح حمایت خواهیم کرد
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;